Ciğerlerimiz yanıyor…

Değerli Üyemiz;

Ülkemiz ve İlçemiz olarak Cumhuriyet tarihimizin en büyük orman yangınlarını yaşıyoruz. Öncelikle bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Ciğerlerimiz yanıyor, yüreğimiz yanıyor. Yaşadığımız acının ve üzüntünün tarifi yok. Her zaman olduğu gibi bu süreci de el birliği ile dayanışma ve yardımlaşma içerisinde aşacağız.

Odamız tarafından 28.07.2021 Çarşamba günü Manavgat Kaymakamlığı afet koordinasyon merkezine yiyecek ve içecek yardımları acilen ulaştırılmıştır. 29.07.2021 tarihinde hem Kaymakamlık hem de Manavgat Belediyemiz koordinasyon merkezlerine tekrar yiyecek ve içecek yardımlarımız ulaştırılmıştır. Yangın koordinasyon merkezleri ile kurduğumuz iletişimlerde Yangının ikinci ve ilerleyen günlerde ilçemiz ve ülkemizden gelen yardımlarla ilk aşamada gerekli ihtiyaç stoklarının sağlanmış olduğu ayrıca İkinci aşamada bir ailenin yaşayabileceği ev için gerekli bütün malzemeler olacak alan çalışması ve hasar tespitlerinin tam tespitini bekleyeceğiz bilgisi tarafımıza bildirilmiştir. Ayrıca Afad Koordinasyon Kurulu 7430020 ,7429448 ve Manavgat Belediyesi Yangın Dayanışma Merkezi 0-532-5718124 numaralı irtibat telefonlarından ikinci aşama yardım yapmak isteyen kurum ve kuruluşlar başvuru yapabilmektedirler.

02.08.2021 Pazartesi günü koordinasyon merkezlerimizle yapılan görüşmelerde özellikle dışarıdan gelen itfaiye çalışanlarımızın ihtiyaçları ve meslektaşlarımızdan gelen mutfak malzemeleri ihtiyacı olduğu bilgisi üzerine pazartesi ve salı günü gerekli yardımlar koordinasyon merkezlerine yapılmıştır. Odamız tarafından koordinasyon merkezlerimizle an ve an iletişimimiz sürmekte acil ihtiyaçlara anında yanıt verilmektedir.

Üst Birliğimiz TÜRMOB 30.07.2021 tarihinde odamıza göndermiş olduğu ve sizlerle paylaşmış olduğumuz yazıda yangınlardan doğrudan etkilenen meslektaşlarımızın yaralarının bir nebze olsun sarabilmek için gerekli desteklerin sağlanacağını bildirmiştir.

Geçmişte oldu gibi bugün yaşmakta olduğumuz bu zorlu süreci kara günleri hep birlikte yardımlaşma ve dayanışma içerisinde paylaşarak aşacağız. Bizler büyük bir aileyiz. Yaşadığımız ve yaşamakta olduğumuz zorlu ve bir o kadar sıkıntılı süreçte duyarlılığınız ,yangınla vermiş olduğunuz cansiperane mücadele, katkılarınız, destekleriniz ve paylaşımcılığınız için bir kez daha sizlere sonsuz teşekkürler ediyoruz.

Saygılarımızla,

Nezih Özgenç

Başkan

About Masmo admin

Check Also

Gerçek Kişi Mükelleflerin e-Defter Uygulamasına Başvuru İşlemleri ile Mali Mühür Temin Süreçleri Hakkında Bilgilendirme Duyurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir