Başkanın 29 Ekim Mesajı

Değerli üyemiz;

Sonbaharın serinliğini hissettiğimiz uzun yaz sıcaklarını geride bıraktığımız bu günlerde dünyada ve ülkemizde teknolojide yaşanan dijital değişim ve dönüşümleri başta kamu kurumları olmak üzere mesleğimizde de yakından hissetmekteyiz.

Bu değişim ve dönüşümleri getirdiği defter beyan sistemi basit usul mükellefler 01.10.2018 tarihinden itibaren sisteme dahil olmuş,basit usul defter ücretlerinin görüşülmesi ile  ilgili 18.09.2018 tarihinde  genel üye toplantımızda sizlerin görüş ve önerileri doğrultusunda önerilen yıllık 600.-Tl olarak tavsiye niteliğinde sizlerle paylaştık.

Bu değişim ve dönüşümleri eğitim süreçlerimiz,bürolarımızı kurumsal yapılara dönüştürerek ve güçlerimizi birleştirerek hep birlikte başarıyla gerçekleştirip yarınlara hazırlanacağız.

Temmuz,ağustos aylarında eğitimlerimize ara vermekle birlikte eylül,ekim,kasım ve aralık aylarına ait eğitimlerimizi planladık.Bu kapsamda Kırşehir oda başkanımız sayın Özgür Albayrak’ın sunumları ve Manavgat vergi dairesi müdürümüz sayın Servet Yılmaz’ın katılımları ile  Muhtasar- prim hizmet beyannamesi  eğitim seminerimizi gerçekleştirdik.Yine 16 ekimde İsmmmo eğitim müdürü smmm İnci Şalcı’nın sunumları,İsmmmo oda bşk sayın Yücel Akdemir,asmo bşk syn emrullah Tayfun Çavdar ve Vergi dairesi müdürümüz Servet Yılmaz’ın konuşmacı ve md yrd katılımıyla “e-uygulamalar”konulu eğitimimizi gerçekleştirdik.Eğitim seminerlerimize katılımlarında dolayı tüm meslektaşlarımıza ve stajyerlerimize teşekkür ediyoruz.

Kasım ayında İsmmmo eğitmeni smmm Halim Bursalı’nın sunumları ile “dönem sonu işlemleri ve güncel vergi mevzuatları”konulu ve yine aralık ayında ymm İbrahim Değirmenci’nin sunumları ile”bilanço okuma teknikleri ve finansal analiz ve güncel vergi mevzuatlaı”konulu eğitimimizi gerçekleştireceğiz.

02.eylül tarihinde Osmaniye’de Akdeniz odaları platform toplantısına katıldık.toplantıda Türmo gnl başkanımız vergi konseyinde serbest meslek makbuzunun düzenlenmesinde tahsilat esasının uygulanması ile ilgili görüş oluştuğunu bizlerle paylaştı.

Manavgat kaymakamımız sayın Dr Mustafa Yiğit odamızı ziyaret etmiş olup mesleğimiz ve ilçemiz üzerine karşılıklı bilgi paylaşımını gerçekleştirdik.Bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı sayın kaymakamımıza sizler adına teşekkür ediyoruz.

08 ekim tarihinde Aşure etkinliğimizi oda binamızda gerçekleştirdik.Aşure etkinliğimize katılarak bizleri onurlandıran Asmo başkanımız, vergi müdürümüz,md yrd ,Sgk müdürümüz ve md yrd,oda başkanlarımız,myo müdürümüz ve Turizm fakultesi dekanımıza,meslektaşlarımıza,stajyerlerimize,büro çalışma arkadaşlarımıza,basınımızın çok değerli temsilcilerine bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen sosyal etkinlik komisyonu bşk syn Derya Gülkaymak,syn Mehmet Akarsu,syn Süleyman Kaplan,syn İbrahim Özden ve syn Mehmet Arslan’a ve odamız çalışanlarına sizler adına teşekkür ediyoruz.

Haksız rekabetle mesleki onurumuzu korumak ve sizlerin menfaatlerini gözetmek adına aralıksız mücadele ediyoruz.Bu kapsamda bazı kişiler hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuş,savcılığın hazırlamış olduğu iddianeme kabul edilmiş ve dava açılmıştır.Mesleğimize ve odamıza sahip çıkmak adına görülecek mahkemelerde sizleri de aramızda görmek istiyoruz.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95.yılını 3.üncü Cumhuriyet gecemizde hep birlikte 29.ekim akşamı Lake River otelde coşkulu bir şekilde kutlayacağız.

Cumhuriyetimizin kurulmasını ve bizlerin bugünlere gelmemizi sağlayan başta Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi sevgi,saygı,minnet ve özlemle anıyoruz.

Masmo olarak, Cumhuriyet bayramımızı en içten dileklerimle kutluyor,çalışmalarınızda başarı ve bol kazanç dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Nezih Özgenç

Başkan