Atatürk’ ü Sevgi ve Özlemle anıyoruz.

Atatürk’ ü Sevgi ve Özlemle anıyoruz.

Türk halkı , emperyalist güçlere karşı tam bağımsızlığın kazanıldığı Kurtuluş Savaşımızın öncüsü , Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün emaneti Türkiye Cumhuriyeti ve tüm değerlerini sonsuza dek koruyacaktır.

Atatürk , ” Dünyada her şey, medeniyet için en hakiki mürşit ilimdir ,fendir. İlim ve fennin dışında rehber aramak dikkatsizliktir. Yalnız ilmin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki devrelerinin olgunlaşmasını kavramak ve yükselişini zamanla izlemek şarttır” demiştir.

Bağımsız ve özgür bir toplum olmak adına Türkiye sanayileşmesinin son aşamasında yeni teknik kadrolar , yeni bilimsel enstitülerle , ülke coğrafyasının çağdaş örgütlenmesini ve özgür bilim insanları ile geliştirmek zorundadır.

Ülkemizin bağımsızlığı , çağdaşlaşması, kalkınması, demokratikleşmesi, üreten bir toplum haline gelmesi kendi tarihinde ve Cumhuriyet Devrimindedir.

Ulu önder gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ ün aramızdan ayrılışının 82.yılında Odamız olarak 10 Kasım 2020 tarihinde saat 08.30’ da ATATÜRK anıtına çelenk konulacaktır.

Cumhuriyetimizin kurucusu eşsiz devrimci ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ ün aramızdan ayrılışının 82.yıl dönümünde büyük bir özlem ,şükran ve minnetle anıyoruz.

Nezih Özgenç
Başkan

About Masmo admin

Check Also

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Değerli Üyemiz, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri 30 Ağustos Zaferi’ dir. Yüce Önder Atatürk’ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir