18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü -MASMO
DOLAR: 5.87 TL
EURO: 6.53 TL

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

3.676 kez görüntülendi

 

Manavgat Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (MASMO)  Başkanı Halil Gubaş, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’ nedeniyle mesaj yayınladı.

MASMO Başkanı Halil Gubaş açıklamasında, “Çanakkale Savaşları, 1. Dünya Savaşı‘nın seyrini değiştiren, tarihe ‘ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’ sözü ile yazılan büyük bir destandır. Birkaç dakika içerisinde öleceğini bile bile en ufak bir tereddüt dahi göstermeden ileri atılan ve şehadete koşan Çanakkale kahramanları, cephede omuz omuza mücadele etmiştir. Vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için varını yoğunu ortaya koyan bir milletin, tarih sayfalarından silinemeyecek destanını yazmışlardır. Çanakkale destanı birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü temellerle sahip olduğunun en büyük göstergesidir.

Bizler, Atamızın söylediği gibi; vatanı için, milleti için, namusu için canını ortaya koyan şehitlerimizi ve çekilen sıkıntıları çok iyi bilmeli, tarihten dersler almalı ve geleceğimize buna göre yön vermeliyiz.

MASMO olarak, Türk milletinin Çanakkale Zaferi’ni ve Şehitler Günü’nü kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, ülkesi, milleti için canını vererek şehitlik onuruna erişen tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi ve fedakâr milletimizi; minnet, saygı ve şükranla bir kez daha anıyoruz” dedi.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık