10 Kasım Başkanın Mesajı -MASMO
DOLAR: 5.79 TL
EURO: 6.47 TL

10 Kasım Başkanın Mesajı

56 kez görüntülendi

Atatürk’ ü Sevgi ve Özlemle anıyoruz.

Türk halkı , emperyalist güçlere karşı tam bağımsızlığın kazanıldığı Kurtuluş Savaşımızın öncüsü , Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün emaneti Türkiye Cumhuriyeti ve tüm değerlerini sonsuza dek koruyacaktır.

Atatürk , ” Dünya da her şey, medeniyet için en hakiki mürşit ilimdir ,fendir. İlim ve fennin dışında rehber aramak dikkatsizliktir. Yalnız ilmin ve fennin yaşadığımız her dakikada ki devrelerinin olgunlaşmasını kavramak ve yükselişini zamanla izlemek şarttır” demiştir.

Bağımsız ve özgür bir toplum olmak adına Türkiye sanayileşmesinin son aşamasında yeni teknik kadrolar , yeni bilimsel enstitülerle , ülke coğrafyasının çağdaş örgütlenmesini ve özgür bilim insanları ile geliştirmek zorundadır.

Ülkemizin bağımsızlığı , çağdaşlaşması, kalkınması, demokratikleşmesi, üreten bir toplum haline gelmesi kendi tarihinde ve Cumhuriyet Devrimindedir.

Ulu önder gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ ün aramızdan ayrılışının 81. yılında Odamız olarak 10 Kasım 2019 tarihinde saat 08.30’ da ATATÜRK anıtına çelenk konulacaktır.

Cumhuriyetimizin kurucusu eşsiz devrimci ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ ün aramızdan ayrılışının 81.yıl dönümünde büyük bir özlem ,şükran ve minnetle anıyoruz.

Saygılarımızla,

Nezih ÖZGENÇ
Başkan

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık